Clubrecords

Clubrecords AC Waterland

AC Waterland is een atletiekclub met een rijke historie. Als je de clubrecords erop naleest, kun je zien dat er bij ACW vele atleten zijn grootgebracht die later zelfs hun sporen hebben verdiend in de nationale atletiektop.

Clubrecords zijn er natuurlijk niet voor de eeuwigheid. Als je zelf een van deze prestaties verbetert of evenaart, kom je in aanmerking voor een vermelding op deze erelijst. Je kunt hiertoe een aanvraag indienen bij de Technische Commissie van AC Waterland, via het formulier op deze pagina.

De Technische Commissie kent het Clubrecord uiteindelijk toe.

Veel succes met het verbeteren van je eigen prestaties en misschien wel een van de Clubrecords van AC Waterland.

HEREN SENIOREN        
100m    10.9sec   David v Walsteijn   Santpoort      19-6-1994
200m 22.70sec David v Walsteijn Hoorn 8-5-1994
400m 48.87sec Diem Kemper Bergen op zoom 15-7-1995
800m 1.50.92min  Jiri Kemper Uden 5-7-2003
1000m 2.27.1min Diem Kemper Heiloo 5-8-1994
1500m 3.57.3min Marco Eskes Hoorn 5-8-1988
2000m 5.34.4min Marco Eskes Utrecht 5-6-1987
3000m 8.29.4min Marco Eskes Beverwijk 24-7-1987
5000m 14.56.3min Marco Eskes Amsterdam 24-7-1988
10000m 31.57.4min Marco Eskes Amsterdam 1-10-1988
mijl 4.18.5min Marco Eskes Amsterdam 17-7-1987
10 EM* 54.35h Henk Schulte Heerhugowaard 24-11-1990
uurloop 15466.45mtr Dirk Gielen Hilversum 13-8-1975
3000st 10.02.99min Jiri Kemper Roosendaal 1-9-1996
110mH 15.8sec Chiel Arensman Santpoort 19-6-1994
400mH 57.07sec Jeroen Arensman Amsterdam 15-5-1988
4x100m 44.1sec David v Walsteijn      
    Diem Kemper    
    Jeroen Arensman    
    Ray Vletter Santpoort 19-6-1994
4x200m 1.33.32min David v Walsteijn    
    Diem Kemper    
    Jeroen Arensman    
    Frans Sietses Hilversum 23-5-1994
4x400m 3.23.64min Chiel Arensman    
    Frans Sietses    
    Jeroen Arensman    
    Diem Kemper Assen 17-7-1994
4x800m 8.13.8min Jeroen Arensman    
    Frans Sietses    
    Marco Eskes    
    Diem Kemper Santpoort 13-9-1991
4x1500m 17.18.3min Jiri Kemper    
    Frans Sietses    
    Marco Eskes    
    Diem Kemper Amsterdam 2-6-1995
Zweedse Estafette 2.02.8 min Jiri Kemper    
    Diem Kemper    
    Erik Hexspoor    
    Nicander Kemper Heiloo 17-6-2001
10-kamp 6652pnt Joop Schwalbach Papendal 20/21-9-80
hoogspringen 2.02m Joop Schwalbach Utrecht 25-4-1982
verspringen 6.60m Nico de Graaf Groningen 20-9-1987
h.s.s. 12.91m Johan Vet Hilversum 18-9-1988
polsstokhoog 3.60m Joop Schwalbach Krommenie 15-7-1980
kogelstoten 16.95m Ben Vet Hilversum 8-6-1992
discuswerpen 54.42m Ben Vet Hoorn 30-8-1992
speerwerpen 57.08m Ben Vet Utrecht 27-9-1992
kogelslingeren 41.00m Ivo Klooster Boskoop 3-10-2009
         
Wegwedstrijden        
20km 1.08.30h Bas Jonkhoff Onbekend 1984
25km 1.27.44h Bas Jonkhoff Purmerend 13-11-1983
30km 1.48.18h Henk Schulte Velsen-zuid 29-3-1991
50km 4:39:53 h Selim Ilkin Winschoten 12-9-2009
50EM 8:20:04 h Selim Ilkin Vlaardingen 2-4-2010
60km 5:33:01 h Selim Ilkin Alphen a/d Rijn 15-9-1012
65km 8:21:41 h Selim Ilkin Olne (Belgie) 28-11-2010
70km 9:11:25 h Selim Ilkin Heerlen 21-3-2009
80km 9:28:30 h Dennis Kreetz Heerlen 20-4-2014
100km 10:00:53 h Selim Ilkin Deventer 14-11-2010
6 uursloop 66917.00mtr Dennis Kreetz Hoofddorp 24-6-2017
½e marathon Vacant      
marathon 2.30.36h Bas Jonkhoff Etten-leur 22-10-1983
JONGENS JA        
100m 11.1sec Rob Luberti Vught 18-6-1977
200m 23.12sec Diem Kemper Krommenie 9-8-1992
400m 49.84sec Diem Kemper Almere 25-9-1992
800m 1.53.22min Diem Kemper Purmerend 13-9-1992
1000m 2.30.6min Diem Kemper Heiloo 7-8-1992
1500m 3.59.6min Frank Geuzebroek Nijmegen 19-6-1981
3000m 8.55.8min Frank Geuzebroek Leiden 28-5-1981
5.000 m 16.09.2 min Jiri Kemper Aalsmeer 7-6-1996
10.000 m 35.34.2 min Jiri Kemper Amsterdam 31-5-1996
15km 57.32.0min Menno Wilmans Utrecht 2-10-1983
3000st 10.02.99min Jiri Kemper Roosendaal 1-9-1996
110mH 15.9sec Joop Schwalbach Zwolle 15-6-1980
400mH 57.07sec Jeroen Arensman Amsterdam 15-5-1988
4x100m 45.9sec Frank Geuzebroek    
    Peter Schreuder    
    Georg Kellersman    
    Joop Schwalbach Zevenaar 28-9-1980
4x400m Vacant      
10-kamp 6652pnt Joop Schwalbach Papendal    20/21-9-80
hoogspringen 2.01m Joop Schwalbach Papendal 20-9-1980
verspringen 6.57m Johan Vet Landsmeer 2-10-1988
h.s.s. 12.91m Johan Vet Hilversum 12-9-1988
polsstokhoog 3.60m Joop Schwalbach Krommenie 15-7-1980
kogelstoten 16.00m Ben Vet Haarlem 28-5-1987
discuswerpen 52.52m Ben Vet Utrecht 31-8-1986
speerwerpen 48.74m Ben Vet Beverwijk 24-5-1987
kogelslingeren 30.62m Ben Vet Roermond 24-10-1987
JONGENS JB        
100m 11.1sec Rob Luberti Vught 18-6-1977
200m 23.4sec Rob Luberti Amsterdam 11-9-1977
400m 51.1sec Arjen Buys Krommenie 22-6-1985
800m 1.57.0min Frank Geuzebroek Zevenaar 28-9-1980
1500m 4.07.8min Frank Geuzebroek Rotterdam 24-9-1980
3000m 9.03.6min Paul v Schaik Nijmegen 19-6-1981
2000st 6.33.44.min Jiri Kemper Den Haag 25-6-1994
110mH 16.3sec Mischa Schweizer Krommenie 22-6-1985
300mH 42.1sec Chiel Arensman Aalsmeer 15-5-1989
4x100m 47.1sec Michiel v/d Berg    
    Arjen Buys    
    Mischa Schweizer    
    Johan Vet Beverwijk 18-5-1985
4x400m Vacant      
3x800m 6.25.5min Diem Kemper    
    Chiel Arensman    
    Sander Nieuwenhuizen Heerhugowaard 4-6-1989
9-kamp 4867pnt Arjen Buys Utrecht       29/30-6-85
hoogspringen 1.93m Joop Schwalbach Vught 18-6-1977
verspringen 6.49m Rob Luberti Zaandam 1-10-1977
h.s.s. 12.15m Maarten Krijnen Krommenie 22-6-1985
polsstokhoog 2.90m Michiel v/d Berg Heerhugowaard 6-7-1985
kogelstoten 16.64m Rob v/d Linde Krommenie 25-8-1974
discuswerpen 49.38m Ben Vet Landsmeer 15-9-1985
speerwerpen 50.90m Rob v/d Linde Amsterdam 5-5-1974
kogelslingeren 28.14m Rutger Luytema Hoorn 26-8-1990
JONGENS JC        
100m 11.6sec Rob Luberti Papendal 24-8-1975
    Paul Sonke Bad Salzulfen  23-9-1978
800m 2.04.70min Timo Looijen Heiloo 14-8-2009
1000m 2.51.9min Diem Kemper Krommenie 5-10-1986
1500m 4.20.0min Jiri Kemper Amsterdam 22-8-1992
100mH 15.01 sec Timo Looijen Zaandam 4/5-07-09
300mH 43.1sec Arjen Buys Grootebroek 9-7-1983
4x100m 48.53sec Nicander Kemper    
    Tim Knotnerus    
     Wouter Veuger    
    Dylan Taams Alphen a/d Rijn 13-9-1997
8-kamp 5.711pnt Timo Looijen Zaandam       4/5-07-09
hoogspringen 1.85m Joop Schwalbach Zaandam 15-5-1976
  1.85m Timo Looijen Haarlem 18-4-2009
verspringen 5.89m Paul Sonke Amstelveen 1-7-1978
  5.89m Timo Looijen Edam 14-6-2009
polsstokhoog 2.40m Timo Looijen purmerend 28-8-2009
kogelstoten 15.02m Rob v/d Linde Krommenie 16-9-1972
discuswerpen 49.52m Ben Vet Landsmeer 4-9-1983
speerwerpen 50.21m Timo Looijen Almelo 5-9-2009
JONGENS JD        
80m 10.1sec Peter Schreuder Hoorn 23-6-1974
1000m 2.51.9min Diem Kemper Krommenie 5-10-1986
80mH 13.0sec Jasper Luytema Santpoort 2-9-1990
4x80m 43.2sec Michiel v/d Berg    
    Arjen Buys    
    Mark Kalshoven    
    Mischa Schweitzer Amsterdam 5-9-1981
  43.41sec Ralph v/d Heijden    
    Koen Timmer    
    Mitch de Wit    
    Timo Looijen Apeldoorn 8-9-2007
7-kamp 4180pnt Timo Looijen Woerden 25/26-8-07
hoogspringen 1.65m Joop Schwalbach Papendal 17-8-1974
  1.65m Timo Looijen Purmerend                     16-6-2007
verspringen 5.06m Paul Sonke Amsterdam 22-5-1976
kogelstoten 12.82m Jasper Luytema Amsterdam 23-9-1990
discuswerpen 35.26m Jasper Luytema Amsterdam 23-9-1990
speerwerpen 49.46m Jasper Luytema Santpoort 2-9-1990
JONGENS PUP A        
60m 8.3sec Diem Kemper Landsmeer 16-6-1984
1000m 3.08.8min Diem Kemper Heerhugowaard 1-9-1984
4x60m 35.1sec Bastiaan v Heerden    
    Maarten Schmidt    
    Jiri Kemper    
    Erik Hexpoor Onbekend 1988
verspringen 4.65m Wouter Veuger Amstelveen 11-9-1993
hoogspringen 1.42m Ben Vet Heiloo 25-8-1979
kogelstoten 10.91m Ben Vet Hilversum 29-9-1979
balwerpen 43.50m Leon hoogenboom Krommenie 17-9-1977
         
JONGENS PUP B        
40m 6.3sec Erik Hexpoor Amsterdam 26-4-1986
1000m 3.30.0min Jiri Kemper Amsterdam 26-4-1986
4x40m 25.6sec Mark Bracher    
    Jeroen Arensman    
    Mark v Beek    
    Johan Vet Amsterdam 14-10-1978
verspringen 3.96m Erik Hexpoor Amsterdam 21-6-1986
hoogspringen 1.25m Jorn Spiertz Landsmeer 29-9-1996
kogelstoten 8.08m Paul Herber Lisse 21-9-1974
balwerpen 38.18m Erik Hexpoor Amsterdam 21-6-1986
         
JONGENS PUP C        
40m 6.8sec Erik Hexpoor Landsmeer 15-9-1985
600m 2.09.52 min Seb Wals Purmerend 2-10-2011
1000m 3.43.6 min Nicander Kemper Santpoort 15-8-1990
4x40m Vacant      
verspringen 3.48m Wouter Veuger Krommenie 25-8-1990
hoogspringen 1.15m Jorn Spiertz Landsmeer 1-10-1995
kogelstoten 7.31m Teun Kuijken Amstelveen 5-6-1993
balwerpen 30.90m Jorn Spiertz Landsmeer           1-10-1995
JONGENS PUPmini        
60m 7.71 sec. Seb Wals Hoorn 26-6-2010
600m 2.22.3 min Seb Wals Edam 5-6-2010
Ver 2.88 m Seb Wals Edam 5-6-2010
Hoogspringen 0.95 m Raúl D Mattos Landsmeer 6-10-2013
Balwerpen 19.35 m Raúl D Mattos Landsmeer 6-10-2013
DAMES SENIOREN        
100m 12.6sec Gerda Ruiter Amsterdam 22-5-1972
200m 27.1sec Sandra Schreuder Haarlem 9-5-1981
400m 58.4sec Jacqueline Spaans Dortmund 20-8-1978
800m 2.11.1min Jacqueline Spaans Haarlem 3-6-1978
1000m 2.53.3min Menoes Geraets Heiloo 6-8-1993
1500m 4.35.7min Jacqueline Spaans Papendal 3-10-1976
2000m 6.59.3min Menoes Geraets Amsterdam 27-8-1992
3000m 10.45.47 min Rosa Vermeulen Heiloo 2-8-2013
5000m 18.36.1min Pia v Weelden Utrecht 22-5-1984
10000m 39.00.0min Pia v Weelden Utrecht 15-5-1984
100mH 18.21sec Janet v Noord Helsingborgh 12-7-1981
400mH 1.11.59min Rosa Vermeulen Almere 2-6-2013
4x100m 52.1sec Janet v Noord    
    Gitta Peyffers    
    Sandra Schreuder    
    Annemiek Peyffers Zevenaar 28-9-1980
4x400m Vacant      
Zweedse Estafette 2.26.55 min Lotte van Elst    
    Rosa vermeulen    
    Lisa Roos    
    Iris van der Velden Krommenie 16-6-2013
7-kamp 4645pnt Janet v Noord Utrecht        5/6-06-82
hoogspringen 1.62m Fenna van der Klei Hoorn 3-7-2010
verspringen 5.17m Janet v Noord Krommenie 19-7-1981
h.s.s. 9.34m Nanette de Lange Utrecht 4-6-1999
  9.34m Marloes De Graaf-Zijl Almere 2-6-2013
kogelstoten 12.80m Janet v Noord Haarlem 8-5-1982
discuswerpen 49.06m Bianca Vet Amsterdam 25-5-1991
speerwerpen 46.10m Janet v Noord Haarlem 9-5-1982
kogelslingeren 38.24m Bianca Vet Amsterdam 4-1-1992
         
Wegwedstrijden        
20km 1.19.24h Pia v Weelden Zaandam 22-9-1984
25km 1.43.29h Pia v Weelden Grootebroek 22-1-1984
30km 2.15.11h Pia v Weelden Schoorl 30-3-1983
½e marathon Vacant      
marathon 3.05.29h Pia v Weelden Zwolle 13-10-1984
         
MEISJES JA        
100m 12.6sec Gerda Ruiter Amsterdam 22-5-1972
200m 27.1sec Sandra Schreuder Haarlem 9-5-1981
400m 58.4sec Jacqueline Spaans Dortmund 20-8-1978
800m 2.11.1min Jacqueline Spaans Haarlem 3-6-1978
1000m 3.06.4min Menoes Geraets Aalsmeer 1-10-1988
1500m 4.35.7min Jacqueline Spaans Papendal 3-10-1976
2000m 6.59.3min Menoes Geraets Amsterdam 27-8-1992
3000m 11.12.79min Rosa vermeulen Castricum 15-6-2012
100mH 16.5sec Annelies Luberti Amsterdam 14-10-1979
400mH Vacant      
4x100m 52.1sec Janet v Noord    
    Gitta Peyffers    
    Sandra Schreuder    
    Annemiek Peyffers Zevenaar 28-9-1980
4x400m Vacant      
7-kamp 4110pnt Jona Schmidt Hoorn         29/30-5-93
hoogspringen 1.62m Fenna van der Klei Hoorn 3-7-2010
verspringen 5.12m Annelies Luberti Amsterdam 19-8-1979
h.s.s. 9.34m Nanette de Lange Utrecht 4-6-1999
kogelstoten 13.29m Janet v Noord Edam 11-6-1980
discuswerpen 47.68m Bianca Vet Bergen op Zoom 1-7-1989
speerwerpen 40.70m Janet v Noord Amsterdam 3-9-1980
MEISJES JB        
100m 12.6sec Gerda Ruiter Amsterdam 22-5-1972
200m 27.7sec Sandra Schreuder Haarlem 21-5-1980
400m 60.15sec Lotte van Elst Heiloo 20-7-2012
800m 2.12.94min Jacqueline Spaans Den Haag 25-6-1977
1500m 4.35.7min Jacqueline Spaans Papendal 3-10-1976
100mH 16.5sec Annelies Luberti Amsterdam 14-10-1979
300mH Vacant      
4x100m 54.8sec Annelies Luberti    
    Marja vermeulen    
    Gitta Peyffers    
    Sandra Schreuder Amsterdam 2-9-1979
7-kamp 4110 pnt Jona Schmidt Hoorn         29/30-5-93
hoogspringen 1.62m Fenna van der Klei Hoorn 3-7-2010
verspringen 5.12m Annelies Luberti Amsterdam 19-8-1979
h.s.s. 8.76m Rosa vermeulen Castricum 9-5-2010
kogelstoten 14.89m Bianca Vet Papendal 7-6-1986
discuswerpen 46.02m Bianca Vet Sittard 18-7-1987
speerwerpen/600gr 37.27m Jona Schmidt Hoorn 19-9-1992
speerwerpen/500gr 20.79m Noa Smolenaars Almere 22-6-2013
MEISJES JC        
80m 10.5sec Annelies Luberti Krommenie 10-6-1978
600m 1.39.7min Tanja Vet Amsterdam 22-9-1974
1000m 3.06.4min Menoes Geraets Aalsmeer 1-10-1988
80mH 13.6sec (HT) Jona Schmidt Zierikzee 26-9-1992
  13.83sec (ET) Lotte van Elst Amsterdam 29-5-2010
300mH 50.4sec Sharon v/d Sloot Amsterdam 11-6-1989
4x80m 42.8sec Danny Jansen    
    Annemarie Bakker    
    Susan Kerkhoff    
    Angeline Almering Hoorn 31-5-1986
7-kamp 4011pnt Jona Schmidt Zaandam       27/28-6-92
verspringen 4.98m Jona Schmidt Santpoort 30-8-1992
hoogspringen 1.62m Fenna van der Klei Hoorn 3-7-2010
kogelstoten 14.31m Tanja Vet Arnhem 3-10-1976
discuswerpen 42.32m Bianca Vet Krommenie 21-7-1985
speerwerpen/600gr 37.27m Jona Schmidt Hoorn 19-9-1992
speerwerpen/500gr 20.79m Noa Smolenaars Almere 22-6-2013
 
MEISJES JD        
60m 8.4sec Valesca Jongmans Aalsmeer 4-4-1992
150m 24.85sec Jayda Essenburg Purmerend 2-4-2017
600m 1.39.7min Tanja Vet Amsterdam 22-9-1974
1000m 3.18.32min Fee Eising Hoorn 10-6-2017
60mH 10.8sec Jona Schmidt Beverwijk 9-6-1990
4x60m 33.8sec Annemarie Bakker    
    Danny Jansen    
    Angeline Almering    
    Saskia Meriënboer Krommenie 5-5-1984
6-kamp 2865pnt Jona Schmidt Zaandam       23/24-6-90
hoogspringen 1.45m Mieke Dobber Edam 23-5-1976
    Hanneke Schweitzer Amsterdam 12-6-1982
    Fenna van der Klei Amsterdam 5-4-2008
verspringen 4.43m Jona Schmidt Amsterdam 8-9-1990
kogelstoten 13.32m Irma Schwalbach Amsterdam 19-9-1981
discuswerpen 31.30m Jona Schmidt Amstelveen 24-8-1990
speerwerpen 26.12m Susan Kerkhoff Amsterdam 22-9-1985
MEISJES PUP A        
60m 8.9 sec (HT) Danny Jansen Hoorn 23-5-1982
    Valesca Jongmans Krommenie 25-8-1990
    Didi Wals Amsterdam 18-6-2011
  8.96 sec (ET) Didi Wals Alkmaar 4-9-2011
1000m 3.18.8min Jacqueline Spaans Hilversum 30-9-1972
4x60m 36.1 sec Esther de Kleer    
    Angeline Almering    
    Susan Kerkhoff    
    Menoes Geraets Heerhugowaard 24-9-1983
verspringen 4.33m Jona Schmidt Edam 18-6-1988
hoogspringen 1.35m Deborah Schippers Krommenie 25-8-1990
kogelstoten 8.90m Jona Schmidt Landsmeer 7-5-1988
balwerpen 36.22m Jona Schmidt Krommenie 3-9-1988
MEISJES PUP B        
40m 6.6sec Irma Schwalbach Hoorn 25-5-1978
    Angeline Almering Krommenie 28-8-1982
    Jona Schmidt Zaandam 30-8-1986
    Femke Harms Haarlem 20-6-1992
    Didi Wals Amsterdam 6-6-2009
1000m 3.42.0min Menoes Geraets Hoorn 11-9-1982
4x40m 24.4sec Angeline Almering    
    Esther de Kleer    
    Susan Kerkhoff    
    Menoes Geraets Hoorn 11-9-1982
verspringen 3.86m Jona Schmidt Zaandam 25-8-1985
hoogspringen 1.15m Mieke Dobber Landsmeer 19-8-1973
    Irma Schwalbach Landsmeer 8-10-1978
kogelstoten 6.82m Irma Schwalbach Landsmeer 8-10-1978
balwerpen 35.0m Jacqueline Spaans Haarlem 5-9-1970
MEISJES PUP C        
40m 6.6sec Didi Wals Amsterdam 7-6-2008
600m 2.15.0 min Didi Wals Amsterdam 7-6-2008
4x40m 31.75 sec Lizanna Langbroek    
    Jayda Essenburg    
    Emma Arensman    
    Donna Morauw Castricum 29-6-2013
verspringen 3.39 m Didi Wals Amsterdam 7-6-2008
hoogspringen 1.05 m Donna Morauw Landsmeer 6-10-2013
kogelstoten 6.18m Lynn Hensbergen Landsmeer 1-10-1995
balwerpen 20.88m Marjolein Wolthuis Amsterdam 21-6-1986
MEISJES PUPmini        
60m 7.4 sec Didi Wals Amsterdam 23-6-2007
600m 2.32.48 m Fee Eising Purmerend 2-10-2011
Ver 2.92 m Kirsten Bunning Amsterdam 6-9-2009
Hoogspringen 0.85 m Luna van Geene Landsmeer 6-10-2013
Balwerpen 15.86 m Emmelie Klooster Landsmeer 4-10-2009
Mixed Team        
10X100m 2.14.39min Lisa Roos    
    Tim Roos    
    Ilja Rijpkema    
    Peter van der Heijden    
    Niels Cool    
    Marco Eskes    
    Thomas Vermeulen    
    Rosa Vermeulen    
    Marloes de Graaf-Zijl    
    Karin van der Heijden Amstelveen 29-9-2013